Nauka Pływania dla dzieci uczęszczających do najstarszej grupy to połączenie w pierwszym etapie zajęć oswajających z wodą, tak aby potem przejść do nauki pływania, która jest połączona z zabawą z przebywającym w wodzie instruktorem i rówieśnikami.

Kontakt z wodą  pod nadzorem instruktora daje więcej możliwości - dzieci o wiele pewniej przełamują bariery, są bardziej odważnie - dzięki temu w ciągu roku szkolnego robią bardzo duży postęp. Część z nich osiąga umiejętność pływania. Przebywanie wśród swoich rówieśników zachęca je do naśladowania. 

Jako pierwsze przedszkole w Bolesławcu od października 2015 roku zaczęliśmy organizować tego typu zajęcia w Bolesławieckich Termach Solankowych. Uważamy, że Termy są ideralnym miejscem do rozpoczęcie swojej przygody z wodą. Zajęcia dla dzieci na basenie organizujemy w każdy piątek w godz. 15:00 - 16:00, w mało licznych grupach - około 6-8 dzieci.

W odpowiedzi na potrzeby zglaszane przez Rodziców od 2016 roku, również w Bolesławieckich Termach Solankowych organizujemy Zajęcia oswajające z wodą. W spotkaniach mogą brać udział wszystkie dzieci  z Nibylandii wraz ze swoimi Rodzicami pod okiem naszego instruktora.  Dzięki udziałowi dzieci w tego typu zajęciach w momencie ropoczęcia udziału w naszej Szkółce pływackiej możemy pominąć etap oswajania z wodą. Rodzice zaś, uczą się jak przy wykorzystaniu zabawy sprawić by dziecko czuło się w wodzie pewnie i komfortowo. 

 
 

 

Copyright © 2013 Nibylandia • 995930 odwiedzin Reset.pro