« Powrót

AKCJA UNICEF

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Rozpoczynamy w przedszkolu projekt, będący odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym.  

  • Od środy 11.02.2015 r. rozdajemy w przedszkolu wycięte formy z materiału wraz z aktem urodzenia laleczki, który należy przypiąć gotowej lleczce do ręki oraz krótką instrukcję dla Rodziców/Opiekunów.
  • W dniach 16.02.2015 r. – 23.02.2015 r. można przynosić gotowe laleczki, które będą wystawione na przedszkolnym korytarzu!
  • Wystawa w przedszkolu odbędzie się w dniach 24.02-6.03.2015 r.
  • Następnie będą je mogli Państwo wraz z dziećmi wykupić za minimalną kwotę 10 zł.
  • Zbiórka ze sprzedaży zostanie przekazana na konto UNICEF.
 

Na czym polega projekt „Wszystkie kolory świata”?

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki. 

SZCZEGÓŁOWY OPIS PROJEKTU

Copyright © 2013 Nibylandia • 1028909 odwiedzin Reset.pro