Leśna Nibylandia

Leśna Baza Nibylandii to wyjątkowe miejsce tworzone z myślą o dzieciach, które mogą tu poznać naturę z bliska oraz spędzić czas na świeżym powietrzu. Baza znajduje się w malowniczej okolicy Bolesławca, gdzie otaczający ją las zapewnia przyjazną atmosferę do odkrywania różnych tajemnic przyrody.

Tuż przy bazie znajduje się las, stanowiący część borów bolesławieckich, które dzieci mogą eksplorować, poznając rośliny, zwierzęta i ich środowisko naturalne. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody, teren zostanie starannie oznakowany, a dzieciom prz każdej wizycie towarzyszą przeszkoleni i doświadczeni opiekunowie.

W centrum bazy znajduje się murowana altana, która stanowi idealne miejsce do odpoczynku i zabaw w ciepłe dni. Aneks kuchenny wewnątrz altany pozwoli na serwowanie posiłków i przekąsek dla dzieci, które można będzie również spożyć na zewnątrz, w otoczeniu pięknej przyrody. Dodatkowo teren będzie wyposażony w skrzynie ogrodnicze, w których przedszkolaki będą uczyć się uprawy warzyw i owoców, które będą mogli smacznie zjeść z satysfakcją swojej sprawczości.

Współpraca z Ligą Ochrony Przyrody, Nadleśnictwem w Bolesławcu oraz Instytutem Szkół i Przedszkoli Leśnych z Lublina gwarantuje, że baza Nibylandii to nie tylko miejsce zabawy i nauki, ale również odpowiedzialnego i ekologicznego podejścia do otaczającej nas przyrody. Współpraca ta pozwala na organizację różnych atrakcji, wycieczek i warsztatów dla dzieci, w których mogą poznać tajniki życia leśnego, uczą się jak zachować czystość w lesie, a także zdobywają wiedzę o ekologii i ochronie środowiska. W chwili obecnej (marzec 2023') rozpoczynamy ostatnie przygotowania i prace remontowe, tak aby móc w maju 2023 roku zacząć w pełni korzystać z możliwości naszego zielonego skansenu.