O nas

NIBYLANDIA to Przedszkole Niepubliczne, które mieści się przy ul. Łukasiewicza w Bolesławcu w zaadaptowanym specjalnie na ten cel lokalu użytkowym w sąsiedztwie m.in. miejskiego placu zabaw, kina Forum, Międzynarodowego Centrum Ceramiki oraz Krytej Pływalni „Orka”.

W przedszkolu funkcjonują trzy grupy („Dzwoneczka”, „Piotrusia Pana” oraz "Kapitana Haka"). Naszym głównym celem i założeniem jest stworzenie przestrzeni przyjaznej Dzieciom, w której będą spędzać czas na beztroskiej zabawie, ale także rozpoczną swoją edukację. W ramach czesnego dzieci realizują podstawę programową oraz uczestniczą w szeregu zajęć dodatkowych, także takich, jakich nie oferują inne placówki. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań.

Jako pierwsze przedszkole na Dolnym Śląsku i jedno z wielu na świecie korzystamy z innowacyjnego programu edukacji przedszkolnej opartego na teorri rosyjskiego myśliciela, Lwa Wygotskiego - "Klucz do uczenia się".

Promujemy zdrowy i ekologiczny tryb życia, uczestnicząc w różnych akcjach takich jak: „Mamo, tato wolę wodę”, „Akademia Aquafresh”, „Wszystkie kolory Świata” UNICEF'u oraz wielu innych. Chcemy także, żeby było to miejsce dostępne dla każdego i każdemu kojarzyło się w podobny sposób, tak aby nasza Nibylandia, była miejscem wspaniałego, odkrywczego i zarazem magicznego Dzieciństwa.

 

Spędzając czas w NIBYLANDII dziecko uczy się wielu ciekawych, interesujących rzeczy:

 • poszukuje,
 • bada
 • i poznaje.

Uczy się też tego, że dobrze być dobrym, a co za tym idzie, że nie wolno kłamać, że trzeba być uczciwym, że trzeba szanować świat, przyrodę i zwierzęta. Dokładamy wszelkich starań, aby Nasz Przedszkolak przeżywał najpiękniejsze chwile swojego życia.

 

A oto, co każdy Rodzic wiedzieć powinien o naszej placówce:

 • Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:15.
 • Przedszkole będzie zamknięte w dni ustawowo wolne od pracy oraz tzw. dodatkowe dni wolne ustalone na podstawie kalendarza Ministerstwa Edukacji i Nauki.
 • Zasady organizacji pracy Przedszkola oraz rekrutacji dzieci określa Statut Przedszkola.
 • Nadzór pedagogiczny nad Przedszkolem pełni Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
 • Usługi świadczone w Przedszkolu są odpłatne.
 • Rodzice, w okresie obowiązywania umowy podpisywanej na każdy rok szkolny zobowiązani są do uiszczenia na rzecz Przedszkola następujących stałych opłat (w roku szkolnym 2022/2023):
  • czesnego w kwocie w stałej miesięcznej kwocie 760 zł przez wszystkie miesiące w okresie trwania umowy (przy regularnych opłatach),
  • opłaty za wyżywienie dziecka obliczonego jako iloczyn stawki dziennej z tytułu wyżywienia tj. kwoty 13,50 zł i liczby dni w miesiącu,
  • opłaty rocznej w kwocie 500 zł płatnej każdego roku szkolnego (pokrywamy z niej m.in.: koszt ubezpiecenia NW, paczki Mikołajowej, wyprawki plastycznej, koncertów, teatrzyków, organizacji spotkań i wycieczek, biletów do kina itp.).

Od 1 września 2009 r. realizowana jest nowa Podstawa programowa wychowania przedszkolnego (Rozporządzenie MEN z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia przedszkolnego w poszczególnych typach szkół ( Dz.U. z dn. 15 stycznia 2009r. Nr 4,poz.17).

Realizacja powyższej podstawy zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i edukacji w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych - nasze przedszkola, jako pierwsze na Dolnym Śląsku realizują podstawę programową wykorzystując innowacyjny program wychowania przedszkolnego oparty na teorii Lwa Wygotskiego - "Klucz do uczenia się" i wiele innych nowoczesnych i sprawdzonych metod jak: Pozytywn Dyscyplina. Na naszym kanale YouTube możecie zobaczyć wiele ciekawch filmów o Nibylandii.

Poza realizacją wyjątkowego programu edukacyjnego kładziemy także nacisk na różnorodność zajęć dodatkowych, naukę języków obcych (angielski i hiszpański prowadzimy od 3 latków), dużo czasu spędzamy otoczeni Naturą, często występujemy na scenie, zdrowo i treściwie jemy posiłki przygotowywane przez kuchnię Smakowo. Na co dzień jesteśmy otoczeni ludźmi z pasją, artystami, sportowcami i pedagogami, którzy uczą nas prawdziwych wartości, odpowiadają na wszysktkie nasze pytania i uczą granic :)

W planach mamy uruchomienie Leśnej Bazy - miejsca w lesie, gdzie uruchomimy pierwsze w powiecie bolesławieckim leśne przedszkole - Leśnej Nibylandii :)
O Leśnej Nibylandii dowiesz się więcej klikając tutaj.

Opinie

 • Polecam z całego serca ❤️Julianek został przepisany z innej placówki. Różnica w funkcjonowaniu syna jaka została zauważona jest olbrzymia. Moje dziecko z wielką chęcią codziennie wstaje do przedszkola, opowiada z wielkim entuzjazmem o każdym dniu. Uwielbia swoje Panie oraz kolegów i koleżanki. Jest zachwycony dodatkowymi zajęciami,wyjściami i ciągłymi atrakcjami jakie czekają na niego każdego dnia. Moje dziecko jest szczęśliwe, bezpieczne i w pełni zaopiekowane każdego dnia ❤️

  Asia - mama Julka
 • Przedszkole jest naprawdę świetnym miejscem, gdzie z pełnym spokojem zostawiam codziennie dziecko. Kadra jest niezwykle ciepła, kompetentna, kreatywna i czujnie obserwująca dzieci. Każdego dnia syn przychodzi do domu wesoły, szczęśliwy, pełen wrażeń i wyposażony w nową wiedzę i nowe umiejętności. Jestem pełna podziwu i wdzięczna całej kadrze.

  Bardzo dobra opieka dla dzieci. Panie są zaangażowane, miłe, kompetentne - dzieci je uwielbiają, ja jako rodzic również.

   

  Ewcia
 • Nibylandia to miejsce pełne pasji i zaangażowania. Poszczycić się może niezwykle profesjonalna kadra i bezpiecznym środowiskiem. Należy podkreślić indywidualne podejście do dzieci, wysoką jakość edukacji, zajęć dodatkowych oraz regularne informowanie rodziców o postępach ich dzieci.  Zachęcanie do udziału w wydarzeniach społeczności przedszkolnej takich jak wspólne pikniki, spotkania tematyczne czy dni adaptacyjne budują silniejsze więzi i zaufanie.

  Ewelina Bandziak-Czapla
 • Najcudowniejsze miejsce dla Maluchów:) Wspaniała kadra, urozmaicone zajęcia, zdrowe i smaczne jedzenie;) Panie zawsze „pod telefonem” , ciepłe i chętne do pomocy, przede wszystkim wyrozumiałe to daje mi i dziecku poczucie bezpieczeństwa :) Przyjazna i rodzinna atmosfera to czego chcemy w dzisiejszych czasach:* 

  Klaudia K
 • Bogata oferta zajęć dodatkowych, WSPANIAŁA kadra, częste wychodzenie na spacery, dużo zdjęć naszych dzieci. Gwarantuje, że rodzice dzieci będących w Nibylandii, będą mieli spokojną głowę o swoje pociechy :)
   

  Mama
 • Szczepanek jest Naszym drugim synkiem uczęszczającym do przedszkola Nibylandia. Wróciliśmy tam po latach i nadal jesteśmy zachwyceni tą placówką. Wspaniałe Panie, bardzo, bardzo dużo różnych zajęć dodatkowych

  (Glinolandia, języki, sztuki walki) oraz pyszny catering to tylko niektóre zalety. Na pewno dużym plusem jest również szybki przepływ informacji między przedszkolem a rodzicem:) polecam z całego serca!

  Mama
 • To przedszkole jest miejscem, do którego dzieci kochają chodzić! Nie ma nudy, jest dużo kontaktu z przyrodą, wiele ciekawych zajęć, wspaniała kadra, ciekawe spojrzenie na naukę, nauka samodzielności i bardzo dobre przygotowanie do szkoły.

  Mama
 • Obie nasze córki chodziły do tego przedszkola. Starsza miała bardzo dobre przygotowanie do szkoły. Młodsza jest w zerówce i też dobrze rokuje. Dzieci wychodzą z przedszkola ciekawe świata, otwarte na pomoc innym, akceptujące odmienność innych dzieci. Nauka języka hiszpańskiego jest strzałem w dziesiątkę, który chciałoby się kontynuować w szkole podstawowej. Koszty czesnego są dość wysokie, ale można się ubiegać o zniżkę. Generalnie polecam.
   

  Mama dwóch dziewczynek
 • Dobry kontakt rodziców z kadrą przedszkola, dialog z rodzicami, dobre jedzenie, miłe i kompetentne panie. Fajne podejście do dzieci, bez krzyku, straszenia,  ciągłych zakazów, dzieci czują się dobrze , ich potrzeby są wysłuchiwane.  Ciekawe zajęcia dodatkowe.

  Mama Dzwoneczka
 • To miejsce nas uratowało. W poprzedniej placówce był tylko krzyk i płacz. Zdecydowaliśmy się na zmianę i postawiliśmy na Nibylandię. To był strzał w dziesiątkę. Panie z niewyobrażalnie wielkim sercem do dzieci. Syn nie miał żadnego problemu z adaptacją, pozwolono nam przeprowadzić wszystko stopniowo, jak najlepiej dla dziecka, które ewidentnie miało traumę spowodowaną próbą zaadaptowania go w innym przedszkolu.  Mnóstwo zabaw, zajęć dodatkowych, dzieci miały już okazję zapoznać się z alpakami i pojechać na wycieczkę do lasu. Regularnie odbywają się również zajęcia z gliną, którymi syn jest zachwycony. Nie ma czasu zatęsknić za rodzicami. Miejsce pełne ciepła i uśmiechu.

  Mama Filipa
 • Nowoczesność,  rozwój i wsparcie wielokierunkowej aktywności dzieci

   

  Mama Ig
 • Wszystkie Panie w Nibylandii są przemiłe, przecudowne, synek rano z chęcią biegnie do przedszkola i świetnie się tam bawi. Mamy orzeczenie o niepełnosprawności, więc młody ma swoją Panią wspomagającą, która jest wspaniała, oprócz tego mamy zapewnione zajęcia z logopedą i psychologiem. Jesteśmy bardzo zadowoleni :)

  Mama Mikołaja
 • Myślę, że Przedszkole Nibylandia to miejsce unikatowe. Ludzie, którzy tworzą to miejsce, wkładają ogromny wysiłek, by mądrze i z empatią wspierać nas rodziców w wychowywaniu naszych dzieci. Zajęcia w przedszkolu są bardzo kreatywne, starannie przygotowane przez naprawdę wspaniałych prowadzących. Zawsze serdeczna kadra czujnie obserwuje, kiedy trzeba przytuli dziecko i na bieżąco informuje. W przedszkolu przywiązuje się wagę do aktywności fizycznej, rozwoju kreatywności oraz do wzajemnego szacunku. Jako mama dwójki dzieci szczerze polecam.

  Mama Synków
 • Mocne strony przedszkola to przede wszystkich wysoce wykwalifikowana kadra. Przedszkole oferuje wiele dodatkowych zajęć m.in. zajęcia języków obcych czy też ogólnorozwojowe. Ponadto dobrym atutem przedszkola jest jego usytuowanie. Obok przedszkola znajduje się duży płac zabaw. Bardzo zależało mi , żeby dziecko miało możliwość codziennych spacerów :) Moje dziecko od momentu uczęszczania do przedszkola Nibylandia nabyła umiejętności w różnych dziedzinach życia, zaczęła ładnie wypowiadać się a także zauważać świat dookoła dzięki zajęciom prowadzonym w przedszkolu np . Zajęcia dotyczące pierwszej pomocy czy też uświadamianie patriotyzmu. Dziecko zaczęło zauważać wiszące flagi na budynkach, gdzie wcześniej nie zwracała na to uwagi. Ogromne podziękowania za zaangażowanie w każdy występ z okazji Dnia Mamy i Taty  - ogromna praca, a dla mnie Rodzica, wielkie wzruszenie.  Dziękuję za pomoc w wychowywaniu mojego dziecka.

  Ola
 • Najlepszy zespół nauczający od pierwszego dnia !  :) Każdego dnia widzieliśmy postęp naszego dziecka w rozwoju na Plus. Tak dużo Miłości i ciepła do każdego dziecka i ogromne zaangażowanie. 

  Tato OPolecam z całego serca Nibylandię - dlaczego? Kiedy wybraliśmy z mężem przedszkole bardzo zależało nam na tym, aby dziecko nasze czuło się bezpiecznie, bezstresowo, swobodnie i czuło ciepło ze strony opiekunów i to otrzymaliśmy do dnia dzisiejszego, nasz synek Bartuś chętnie idzie do przedszkola i nie ma z tym żadnych problemów, również kiedy jeszcze nosił pieluchę też nie było z tym problemu,kiedy inne przedszkola wymagały aby dziecko było odpieluchowane. Panie opiekunki wspaniale wywiązują się ze swoich obowiązków,o wszystkim informują rodzica gdy coś się dzieje. Nasz Bartuś wspaniale się rozwija dzięki nauce , którą zapewnia przedszkole. Polecam wszystkim z całego serca ❤️❤️❤️

   

  Tato Oli