Szkoła Podstawowa

Bolesławiecka Akademia Dobrej Edukacji (BADE) to szkoła podstawowa, która została założona przez grupę rodziców i nauczycieli z otoczenia naszego przedszkola. Ich głównym celem  w 2019 roku było powołanie innowacyjnej szkoły podstawowej, która wykorzystuje metody edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze na miarę XXI w., otwarte na potrzeby swoje, dzieci i ich rodziny oraz najbliższe otoczenie.

W tym celu grupa 19-stu entuzjastów założyła Stowarzyszenie Kreatywnych Rodziców Tu i Teraz, którego głównym celem było powołanie innowacyjnej szkoły podstawowej, do której rodzice z Nibylandii w pierwszej kolejności każdego roku mają możliwość zapisania swoich "zerówkowiczów". Po intensywnej pracy wraz z Instytutem Dobrej Edukacji, w 2021 roku udało się zrealizować marzenie i otworzyć pierwszą w województwie dolnośląskim Akademię Dobrej Edukacji.

BADE to szkoła społeczna, finansowana w dużej mierze przez rodziców, sponsorów oraz subwencję oświatową. Jesteśmy dziś w pełni zarejestrowaną szkołą podstawową - jedną z trzech niepublicznych szkół podstawowych w Bolesławcu. Nasz szkoła jest współtworzona przez Stowarzyszenie Dobra Edukacja, które prowadzi 12 szkół i placówek oświatowych w Polsce  (https://stowarzyszenie.dobraedukacja.edu.pl), od początku jego istnienia prowadzi je Katarzyna Hall, która opracowała szereg ważnych standardów edukacyjnych i wstępują do niego Ci, którzy chcą trwale związać się z ideą edukacji spersonalizowanej, angażują się się w jej rozwijanie, chcą tworzyć szkoły zorganizowane w sposób umożliwiający każdemu uczniowi osobisty rozwój i robienie we własnym tempie maksymalnych postępów na miarę własnych możliwości, stawiające na samodzielność, współpracę i odpowiedzialność, wykorzystujące nowoczesne technologie.

BADE szczególnie skupia się na umiejętnościach komunikowania się i kompetencjach społecznych.

BADE ma plany na przyszłość, w tym budowę następnej siedziby bliżej lasu i stworzenie szkoły leśnej, umożliwiającej uczenie się w terenie, blisko natury i realnego, pełnego życia.

przejdź na stronę szkoły