DRODZY RODZICE - czy wyobrażacie sobie życie bez książek? A wiecie, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcecie się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF!

...to projekt edukacyjno-pomocowy, z którego uczniowie dowiedzą się jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie. W ramach akcji uczniowie będą mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Jako, że naszym celem jest upowszechnienie edukacji, to sposób niesienia pomocy też powinien mieć wymiar edukacyjny dla uczniów. Dlatego proponujemy, by dzieci i młodzież stworzyły swoje własne książki. Każdy może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak  i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami.

Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostaną zaprezentowane podczas „Dnia Książki dla Afryki”,
a wszyscy odwiedzający przedszkole będą mogli wybrać sobie książkę w zamian za przekazanie darowizny na posłanie dzieci w Mali do szkoły.

• GOTOWE KSIĄŻECZKI PROSIMY DOSTARCZAĆ DO 04.03.2016 DO WYCHOWAWCÓW GRUP.
  • WYSTAWA KSIĄŻEK 04-11.03.2016
  • WYKUPYWANIE KSIĄŻECZEK - 14-18.03.2016.