Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli to konkurs plastyczny przeznaczony dla przedszkoli, punktów i oddziałów przedszkolnych oraz zerówek z całej Polski.

Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest "Drugie życie śmieci".Tym razem chcielibyśmy zainteresować dzieci ideą powtórnego wykorzystywania odpadów, czyli tzw. upcyklingu. Wiele przedmiotów kończy swe życie przedwcześnie, mając przed sobą jeszcze tyle możliwości cieszenia nas swoją obecnością. Zwykle wystarczy tylko odrobina wyobraźni,by nadać im drugą młodość oraz sprawić, by odżyły na nowo i służyły nam w nowej roli.Tę wyobraźnię i świadomość chcielibyśmy wspólnie z Państwem rozbudzić w dzieciach!

Prace konkursowe powinny nawiązywać do tematu "Drugie życie śmieci" i być wykonane w całości (lub w przeważającej części) z odpadów gromadzonych w przedszkolu,bądź w domach dzieci uczęszczających do placówki.Rodzaj materiałów, forma pracy i jej rozmiar są dowolne, a wszelkie ramy wyznaczać powinna tylko wyobraźnia małych twórców :)

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni przez jury złożone z przedstawicieli organizatora konkursu oraz w oddzielnej kategorii przez użytkowników serwisu Buliba.pl głosujących na prace. Jury oceni wartość artystyczną prac, wkład pracy włożonej w ich wykonanie, pomysłowość autora lub grupy autorów oraz zgodność tematu pracy z tematem przewodnim konkursu.

Przewidziane są również atrakcyjne nagrody dla osób głosujących na prace konkursowe.

Do wygrania ponad 140 nagród dla przedszkoli i ponad 100 nagród dla głosujących!

Włączcie się!

Harmonogram Konkursu

22.10.2013r. - rozpoczęcie Konkursu oraz początek przyjmowania prac konkursowych;
25.11.2013r. - zakończenie przyjmowania prac konkursowych
28.11.2013r. - opublikowanie zgłoszonych prac na stronach konkursowych Buliba.pl oraz rozpoczęcie głosowania internautów na zgłoszone prace
3.12.2013r. - zakończenie głosowania internautów na zgłoszone prace
5.12.2013r. - rozstrzygnięcie konkursu

Codziennie możemy oddać jeden głos - zapraszamy wszystkich rodziców, rodzeństwo, Państwa znajomych do głosowania!!!

GŁOSUJ TUTAJ - CODZIENNIE :)