« Powrót

Grupa Dzielnych Piratów

Wychodzi na spektakl teatralny "Cztery łapy" w wykonaniu teatru Kalliope.

 
  • Spektakl odbędzie się 22 października (środa), o godz. 8.30 w Teatrze Starym, w Bolesławcu.
  • Cena biletu to 10 zł – płatne do 21.10.2014 r. do P. Brygidy lub P. Patrycji
  • W DNIU PRZEDSTAWIENIA PROSIMY O PRZYPROWADZANIE DZIECI DO GODZ. 7:40, PONIEWAŻ O GODZ.  7:45 ROZPOCZYNAMY I ŚNIADANIE – DZIĘKUJEMY :)

 

Opis Spektaklu:

Zwierzęcymi bohaterami spektaklu są Puc i Bursztyn - dwa wiejskie pieski "rządzące" całym podwórzem, na którym żyją także kaczka Melańcia, kaczor Kasperek, kotka Imka. Psy wiodą wesołe życie pełne przygód. Poznajemy je podczas zabawy na podwórzu. Puc jest starszy, więc pilnuje Bursztyna. Zwraca mu uwagę na nieodpowiednie postępowanie i karci go. Bursztyn najchętniej biega po podwórzu, łapie wróble, przepędza motyle i bawi się kością. Oba psy często sprzeczają się, straszą kury i kaczki, wyrządzają szkody w gospodarstwie Katarzyny. Lubią także bawić się z innymi psami pod studnią na rynku. Życie Puca i Bursztyna zmienia się jednak po przybyciu gości.
 
Akcja skupia się na przygodach i spięciach, jakie następują między miejscowymi i przyjezdnymi psami. Jeden z nich, Mikado, tak zasmakował wiejskiego życia, iż ucieka od swej pani. Nie wsiada z nią do odjeżdżającego pociągu, gdyż postanawia pozostać na dobre z nowymi przyjaciółmi, Pucem i Bursztynem.
 
Spektakl łączy plan żywy z planem lalkowym. Oprócz aktorów, na scenie można zobaczyć m.in. kukły i teatr cieni. Między aktorami i widzami nawiązuje się sympatyczna więź. Dzieci, w swej fantazji, działają razem ze zwierzęcymi bohaterami, mówiącymi ludzkim głosem. Przedstawienie jest źródłem różnorodnych doznań i przeżyć intelektualnych, moralnych, społecznych, estetycznych oraz zabawowych.
Copyright © 2013 Nibylandia • 1029365 odwiedzin Reset.pro