Serdecznie zapraszamy całą społeczność przedszkolną do zaangażowania w tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki. Jesteśmy przekonani, że jak co roku uda nam się wszystkim zebrać wszystkie niezbędne rzeczy dla Rodziny, którą wybraliśmy. Zbiórka niezbędnych produktów odbędzie się w dniach 5-9.12.2016 r. na korytarzu przedszkolnym. Poniżej przedstawiamy szczegóły naszej Rodziny:

Kod rodziny: DOL-2212-530062

Opis rodziny

Pani Izabela (35 lat) mieszka razem z niepełnosprawną od urodzenia córką - Patrycją (14 lat).
Rodzina radziła sobie dobrze do czasu rozwodu, który miał miejsce w ubiegłym roku. Pani Izabela musiała nauczyć się żyć sama z córką, radzić sobie w każdej sytuacji, bo wiedziała, że jest zdana tylko na siebie. Patrycja od urodzenia choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową z wodogłowiem, porusza się na wózku inwalidzkim. Samotna mama musiała zrezygnować z pracy zawodowej i poświęcić się bez reszty wychowaniu i rehabilitacji dziecka. Jak mówi, nie było jej łatwo, ale dobro i szczęście córki jest dla niej najważniejsze. Mama codziennie dba o prawidłową rehabilitację dziecka oraz jej godne życie. Leczenie córki znacznie obciąża budżet rodziny, najwięcej pieniędzy pochłania opłacanie rehabilitanta. Rodzina utrzymuje się z alimentów, zasiłków, świadczenia 500+ oraz świadczenia pielęgnacyjnego na Patrycję. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz kosztów leczenia córki - miesięczny dochód na jedną osobę wynosi 584 zł. Dodatkowym wydatkiem jest jednak spłacanie kredytu (zostało 1800 zł), który pani Iza zaciągnęła na sprzęt niezbędny dla córki.
Pani Iza mimo rozwodu i tego, że została sama z niepełnosprawną córką - nie załamuje się. Postarała się o nowe mieszkanie, w którym Patrycja może swobodnie poruszać się na wózku. Dodatkowo Pani Izabela myśli o powrocie do pracy od przyszłego roku. W postawie matki wyczuwa się miłość i oddanie, a dom stworzony przez nią daje poczucie bezpieczeństwa. Pani Izabela chciałaby tak ukierunkować córkę, aby ta w przyszłości w miarę swoich możliwości była samodzielna.
Pani Izabela wśród najważniejszych potrzeb wymienia sprzęt do rehabilitacji córki - różnego rodzaju wałki i kliny. Prosi również o specjalne uchwyty do łazienki, które pozwoliłyby Patrycji na komfortowe korzystanie z toalety i wanny. Każda z tych potrzeb sprawi, że dziewczynka będzie bardziej samodzielna. Bardzo przydatna byłaby również żywność - pieniądze zaoszczędzone w ten sposób rodzina mogłaby przeznaczyć na inne niezbędne wydatki.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

• Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Cukier, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem
  • Środki czystości i artykuły higieniczne
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące
  • INNE POTRZEBY:
  1. Uchwyty do zamontowania przy toalecie i wannie ułatwiające korzystanie z łazienki osobie niepełnosprawnej na wózku.
  2. Sprzęt do rehabilitacji - różnego rodzaju wałki i kliny.
  3. Lampa Bioptron dla Patrycji- na problemy skórne związane z krążeniem i odleżynami.
  • Szczególne upominki:
  1. Patrycja - fototapeta na ścianę z motywem czerwonym, ściana ma wymiary: wysokość 2,80 m, szerokość 5,50 m, ale może być mniejsza.
  2. Pani Izabela - toster.

Żywność Wydatki na ten cel odciążyłyby rodzinę i pozwoliły na zaoszczędzenie piniędzy. Uchwyty do łazienki pozwoliłyby Patrycji na komfortowe korzystanie z toalety i wanny. Sprzęt do rehabilitacji Różnego rodzaju wałki i kliny pomagające przy rehabilitacji szybko się zużywają.