W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci wiedzą, jak należy prawidłowo myć zęby oraz znają zasady właściwego odżywiania się. W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki z Nibylandii odwiedzą Centrum Implantologii i Ortodoncji Dominik Chodyra. Zespół Chodyra Clinic w programie przygotowali dla naszych przedszkolaków
  • zwiedzenia gabinetów stomatologicznych kliniki,
  • opowiedzą  o swojej pracy,
  • zapoznają dzieci z wyposażeniem gabinetów stomatologicznych, sprzętem, urządzeniami  i narzędziami dentystycznymi'
  • wyjaśnią jak się leczy zęby, pokażą dzieciom działanie sprzętu medycznego,
  • Pan doktor poruszy z dziećmi temat o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów.

Zajęcia odbędą się w następujących terminach:

1. poniedziałek - 29.02.2016 r. - 9:00-10:00 - grupa Dzwoneczka - jedziemy autokarem spod Orki - prosimy o przyrowadzenie wszystkich dzieci z gr. Dzwoneczka do godz 7:50 do przedszkola, tak abyśmy mogli sprawnie zrobić toaletę, zjeść śniadanko oraz ubrać się w szatni - dziękujemy :)
  2. czwartek - 3.03.2016 r. - 9:00-10:00 - grupa Kapitana Haka - idziemy spacerkiem... - prosimy o przyrowadzenie wszystkich dzieci z gr. Kapitana Haka do godz 7:50 do przedszkola, tak abyśmy mogli sprawnie zrobić toaletę, zjeść śniadanko oraz ubrać się w szatni - dziękujemy :)
  3. piątek - 4.03.2016 r. - 9:00-10:00 - grupa Piotrusia Pana - jedziemy autokarem, natomiast wracamy spacerkiem - prosimy o przyrowadzenie wszystkich dzieci z gr. Piotrusia Pana do godz 7:50 do przedszkola, tak abyśmy mogli sprawnie zrobić toaletę, zjeść śniadanko oraz ubrać się w szatni - dziękujemy :)