Biblioteczka Nibylandii czeka na Was!

Witajcie ponownie po krótkiej przerwie świątecznej!

Mieliśmy czas na spędzenie rodzinnych chwil, kilka przemyśleń, odpoczynek czy zorganizowanie spotkań z przyjaciółmi. Jesteśmy ciekawi, czy Wam również udało się złapać chwilę oddechu? Może znaleźliście także w tym okresie interesujące formy odpoczynku (na stoku, podczas spacerów na górskim szlaku)? Podzielcie się z nami swoimi aktywnościami w komentarzach.

Po krótkiej pauzie ponownie zawitaliśmy do naszego przedszkola wypoczęci i pełni energii. Otworzyliśmy drzwi naszej placówki i ujrzeliśmy niesamowity widok! Pod naszą choinką zawitały bardzo kolorowe i pełne niezapomnianych treści prezenty. A mowa tu o książkach, które po przeczytaniu ich przedszkolakom, trafią do naszej biblioteczki. Nasze zbiory chętnie Wam wypożyczymy, abyście wspólnie ze swoimi pociechami odkrywali fascynujący świat i przygody bohaterów, ponieważ:

- czytanie wspomaga rozwój mowy i komunikacji. Dzieci uczą się nowych słów, zdobywają umiejętność poprawnej wymowy, co wpływa pozytywnie na ich zdolności językowe

- czytanie to również wspaniała okazja do spędzania wspólnego czasu. Rodzinne wieczory z książką dostarczają radości i wzmacniają więzi rodzinne, tworząc niezapomniane chwile

- książki dla dzieci często przekazują wartości moralne i społeczne. Poprzez wsłuchiwanie się w przygody bohaterów maluchy uczą się empatii i rozumienia różnic

- wprowadzając dzieci w świat literatury już od najmłodszych lat, kształtujemy ich zainteresowanie czytaniem, ułatwiając im naukę czytania

Wierzymy, że korzystanie z naszej przedszkolnej biblioteki przyniesie Wam wiele radości i ciekawych chwil spędzonych w świecie literatury.

Zapraszamy zatem do wypożyczenia interesujących pozycji, abyście mogli wspólnie okrywać piękno słowa pisanego.

Data: 29.12.2023