Dzień Ziemi

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu jest zawsze wyjątkowym wydarzeniem, pełnym kreatywności i nauki o ochronie naszej planety. Ciekawość przedszkolaków zaspokoiliśmy różnorodnymi aktywnościami, promującymi świadomość ekologiczną oraz pokazującymi, że człowiek ma wielki wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego przyrodniczego otoczenia.
Poniedziałkowy poranek wypełniliśmy potrzebną wiedzą, aby dzieci rozumiały, dlaczego dbanie o planetę jest tak istotne. Rozmawialiśmy na temat tego, jakie kroki można podjąć, aby zapobiec negatywnym skutkom zanieczyszczania środowiska. Przekazaliśmy wiedzę na temat recyklingu, oszczędzania energii i wody oraz ochrony zwierząt, będące istotnymi gestami mającymi duże znaczenie dla ochrony naszej planety. Aura sprzyjała nam także na wędrówkę po lokalnym parku, który dokładnie wysprzątaliśmy, a wykonanie prac plastycznych przez naszych podopiecznych zakończyło dzień pełen ważnych informacji.
W dzisiejszych czasach dbanie o planetę, na której żyjemy jest priorytetowe. Ziemia jest naszym miejscem i musimy troszczyć się o nią, aby zapewnić dobre warunki nam i przyszłym pokoleniom. Zanieczyszczenie środowiska, wylesianie czy zmiany klimatyczne mają ogromny wpływ na nasze życie i zdrowie, dlatego podejmowanie działań mających na celu ochronę naszej planety jest elementem niezbędnym.
W takich chwilach przypominamy sobie o naszym ogrodzie uprawianym wspólnie z przedszkolakami. W ten sposób pokazujemy dzieciom, że rośliny i natura są kluczowe dla naszego życia oraz że możemy pomagać w utrzymaniu równowagi ekologicznej.
Pamiętamy też o lokalnych lasach, które należy równie dobrze szanować. Wiemy doskonale, jak nasze przedszkolaki uwielbiają wyprawy do miejsca wypełnionego zielenią i tajemniczymi ścieżkami, a czyste powietrze zachęca jedynie do pozostania w nim dłużej. Podczas nich staramy się zawsze mieć przy sobie większy worek, który wykorzystujemy wtedy, gdy widzimy zalegające śmieci w okolicy. Tym sposobem pozbywamy się nieprzyjemnego widoku, utrzymując las w czystości.
Ważnym jest, abyśmy wszyscy, od najmłodszych lat uczyli się, jak dbać o naszą planetę i podejmowali świadome decyzje, które przyczynią się do jej ochrony. Wierzymy, że każdy ma swój wkład do wniesienia, a nasze nawet małe działania mogą przynieść wielkie korzyści dla Ziemi na wiele, wiele lat.
Data: 24.04.2024