Glinolandia

Nasze przedszkolaki po raz kolejny zanurzyły się w świat gliny i zabawy! Jesteśmy pełni radości, że jako pierwsze przedszkole w Bolesławcu organizujemy Glinolandię- nasze autorskie, cykliczne zajęcia dla przedszkolnych artystów, które teraz są kontynuowane przez Blue Ceramic. Każde spotkanie to niepowtarzalna podróż w świat wyobraźni i twórczości. Uczestnicy zajęć odkrywają magiczny potencjał gliny, kształtując ją swoimi rączkami w najbardziej niesamowite formy. Podczas tych zajęć nie ma ograniczeń - każde dziecko może stać się artystą, formując swoje własne arcydzieła.

Pani prowadząca- Edyta Orlińska, zaraża swoją pasją tworzenia wszystkich wokół, przekazuje dzieciom wiedzę w sposób kreatywny, a zarazem rzeczowy, dzięki czemu nasi mali artyści wiedzą, jak postępować z kawałkiem gliny już od najmłodszych lat. Utwierdza nas to w przekonaniu, że praca wykwalifikowanych i pełnych empatii nauczycieli z najmłodszymi pomaga w budowaniu prawidłowych relacji emocjonalnych i społecznych.

To wspaniałe, że dzieci tak bardzo lubią i wyczekują na każde kolejne spotkanie z Panią Edytą, która swoją otwartością zachęca małych uczestników do tworzenia.

Zajęcia te uważamy za innowacyjny sposób rozwijania zdolności manualnych i wyobraźni naszych podopiecznych. Poprzez pracę z gliną wzmacniana jest koncentracja, redukowane jest napięcie mięśniowe, a dzieci ćwiczą cierpliwość i precyzję wyrażając swoje emocje poprzez sztukę.

Przyjrzyjcie się, z jaką determinacją i oddaniem powstają nowe dzieła naszych przedszkolaków.

Data: 01.03.2024