Glinolandii ciąg dalszy!

Razem z naszymi małymi artystami zorganizowaliśmy kolejne zajęcia z gliną w roli głównej, będącymi jedną z ulubionych czynności naszych przedszkolaków.
Podczas zajęć dzieci miały okazję eksperymentować z gliną, kształtować ją według własnych pomysłów i tworzyć fantastyczne dzieła sztuki. Praca z kawałkiem gliny to idealna możliwość wyrażenia siebie poprzez formowanie wymyślonych kształtów i wzorów, a wiecie doskonale, że kreatywności i sztuce mówimy: „nigdy dość!”
Ale to jeszcze nie koniec!
Nawiązując do naszych pasjonujących zajęć organizowanych w przedszkolu, mieliśmy ostatnio niezwykłą przyjemność wybrać się z przedszkolakami oraz ich rodzicami na wyjątkową wycieczkę do @muzeumceramiki, zachwycającym w swoim pięknie, historii oraz ilości eksponatów znajdujących się w tym niezwykłym miejscu. Podziwialiśmy liczne dzieła ceramiczne, a także dowiedzieliśmy się więcej o historii i technikach wyrobu ceramiki.
Zainspirowani magicznym doświadczeniem poszerzającym horyzonty naszych przedszkolaków postanowiliśmy jednogłośnie, że powrócimy tu nieraz.
Data: 26.04.2024