Kulinarne Przygody i zdrowe deserki

Zapragnęliśmy kolejnego szaleństwa w kuchni!
Nasze przedszkolaki czują się w niej jak rybki w wodzie i tylko czekają na fantastyczne zajęcia. Tym razem w ramach Kulinarnych Przygód tworzyliśmy słodkie deserki z mnóstwem kolorowych i przepysznych owoców!
Po dokładnym umyciu wszystkich składników zabraliśmy się do krojenia poszczególnych owoców: soczystych truskawek, słodkich bananów, a wystrzałowy granat został obrany z niepotrzebnych skórek. Chrupiąca granola czekała obok jogurtu naturalnego na swoją kolej, aby dzieciaki rozpoczęły swoje kompozycje smakowe, w efekcie uzyskując słodkie cuda pełne owocowych eksplozji!
Przygotowane deserki naszpikowane witaminami zostały pochłonięte w jednej chwili! Widok zadowolonych buziek po zjedzeniu deserków do ostatniego okruszka uzmysłowił nam, że Kulinarne Przygody są kolejnymi zajęciami wręcz wyczekiwanymi przez naszych podopiecznych.
Czekamy na kolejne, równie ekscytujące jak te ostatnie!
Zdradźcie nam, jakie są Wasze ulubione owoce oraz w jakiej postaci lubicie je najbardziej? Smoothie, całe owoce czy może jako dodatek do dań wytrawnych? Chętnie poznamy Wasze upodobania!
Data: 08.05.2024