Nanusie i odwiedziny Klekusiowa

Jak mijają Wam wakacje? Przyznamy, że nam czas leci bardzo szybko, a to za sprawką kilku atrakcji przygotowanych dla naszych maluszków w tymże okresie. Ostatnio mieliśmy wyjątkową okazję odwiedzić Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt – niezwykłe miejsce, gdzie mieszkają różne zwierzęta, zarówno domowe, jak i te potrzebujące pomocy.
W trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zwierząt, ich zwyczajów oraz tego, jak możemy im pomagać. Opiekunowie zwierząt w Klekusiowie opowiedzieli o swojej pracy i pokazali, jak dbają o swoich podopiecznych. Maluszki z zaciekawieniem słuchały, podążając za oprowadzającymi grupę.
Zobaczyliśmy z bliska przeróżne zwierzątka, lecz najwięcej emocji wzbudziły jednak te mniej typowe okazy, takie jak bocian, malutkie sarenki czy szop pracz. Dzieci z zachwytem obserwowały ich codzienne życie, a niektóre z nich miały nawet szansę je pogłaskać i nakarmić. W dodatku ujrzeliśmy także alpaki, będące ulubieńcami maluszków za przyjazny wyraz swoich pyszczków. Dzięki tej wycieczce dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o przyrodę i pomaganie innym istotom.
Po emocjonujących spotkaniach ze zwierzętami przyszedł czas na chwilę odpoczynku. Zorganizowaliśmy mały piknik, podczas którego wcinaliśmy swoje ulubione przekąski.
Jesteśmy pewni, że to doświadczenie pozostanie na długo w pamięci i z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.
Zapraszamy do oglądania zdjęć z wycieczki w naszej galerii!
Data: 10.07.2024