Nocowanie w przedszkolu Dzielnych Piratów

Dzień dobry!
Jak co roku w naszym przedszkolu organizowana jest specjalna noc dla najstarszej grupy Dzielnych Piratów. O owym wydarzeniu mogliśmy co jakiś czas słyszeć już w rozmowach naszych podekscytowanych przedszkolaków, z niecierpliwieniem czekających na ten moment. Tradycję tę wprowadziliśmy do naszego kalendarza wydarzeń, aby dzieci w swoim gronie mogły spędzić noc w Nibylandii, przygotowującą ich do planowanej, dwudniowej wycieczki do Karpacza, o której na pewno będziemy Was informować.
Nasi Dzielni Piraci w punkt 19:00 stawili się w swojej sali, gotowi na wspólne wieczorne zabawy i czytanie bajek. Ubrani w piżamki oraz wyposażeni w niezbędne przedmioty ułatwiające im zaśnięcie (ulubiony miś lub wygodna podusia), przygotowali swoje miejsce do odpoczynku wymieniając się przy tym uśmiechami i widocznym zadowoleniem.
Po umyciu ząbków przedszkolaki usadowiły się w swoich łóżeczkach, aby przy zapalonej lampce urządzić pokaz cieni oraz uczestniczyć w seansie filmowym. Następnie urządziliśmy sobie zabawę w chowanego z latarkami, gdzie mieliśmy całe przedszkole tylko dla siebie. Niektórzy po wieczorze pełnym wrażeń zasnęli już w połowie bajki, a pozostali nie przeszkadzając śpiącym już dzieciom zajęły się pogaduchami i swobodnymi zabawami. Nadszedł czas, gdy wszystkie rozmowy ucichły, a naszym oczom ukazał się widok słodko śpiących dzieci. Noc przebiegła bardzo spokojnie, a poranek, tak jak się spodziewaliśmy, rozpoczął się dosyć wcześnie. Dzieci radośnie powitały nowy dzień i ochoczo zabrały się do swoich zabaw. Następnie każdy przedszkolak otrzymał tzw. Złoty Bilet uprawniający do przejazdu wycieczkowym autokarem w miejsce planowanego pobytu w Karpaczu.
Była to wspaniała przygoda pokazująca, że spędzamy wspólne momenty nie tylko w momentach pracy przedszkola, ale także jesteśmy chętni na zabawę z naszymi przedszkolakami w czasie wolnym. Magiczny wieczór spędzony w przedszkolu dzieci zapamiętają na długo. Nie możemy się doczekać wycieczki do Karpacza, podczas której będziemy zwiedzać górskie szlaki i świetnie się przy tym bawić.
Pytanie do Dzieci (oraz Rodziców), którzy w ubiegłych latach uczestniczyły w przedszkolnym nocowaniu: jak wspominacie tamten wieczór? Czy gdybyście mieli okazję powtórzyć wydarzenie, chętnie byście powrócili do Nibylandii?
Życzymy Wam udanego weekendu!
Data: 20.04.2024