Poznajemy zawód diagnosty laboratoryjnego

Kim chciałabyś/ chciałbyś zostać w przyszłości? Poznajemy zawód diagnosty laboratoryjnego.
Ostatnio nasze przedszkolaki (dzięki uprzejmości jednej z mam naszego przedszkolaka) poznały zadania wykonywane właśnie w tym zawodzie.
Czego dokładnie możemy się dowiedzieć? Przyznamy, że bardzo wielu ciekawostek. Diagnosta zajmuje się przede wszystkim pobieraniem materiału biologicznego, jego badaniem i analizą w laboratorium, co przyczynia się. do wykrywania różnych nieprawidłowości bądź chorób pacjentów. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, jak ważne jest mycie rąk, aby uniknąć niechcianych infekcji.
Diagnosta laboratoryjny posiada wiele magicznych narzędzi potrzebnych do wykonywania swojej pracy. Przedszkolaki wypróbowały działanie strzykawek (bez igły rzecz jasna) i probówek, co było niezwykle fascynującym zajęciem, lecz najważniejszym, jakie posiada są cierpliwość, dokładność w wykonywaniu swoich obowiązków oraz chęć niesienia pomocy innym. Zaprezentowany został także proces pobierania krwi i to w taki sposób, że gdy zajdzie potrzeba, niestraszne im będzie wykonanie niezbędnych badań.
Ciekawość przedszkolaków jest zawsze na wysokim poziomie, a gdy nadszedł czas na zadawanie pytań, nie było im końca. Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom organizowanym w przedszkolu dzieci rozbudzą swoje pasje, poznają możliwości późniejszej pracy zawodowej w zgodzie ze swoimi cechami charakteru, a także odkryją kawałek świata zaskakującego na każdym kroku dla młodych ludzi chłonnych wiedzy i chętnych jego eksploracji.
Data: 25.03.2024