Poznajemy zawód naukowca

Kim chciałabyś/ chciałbyś zostać w przyszłości?

Każde dziecko ma swoje marzenia, swoje ulubione zajęcia, które w dziecięcej wyobraźni przekładają się na wielkie cele życiowe. Czy to marzenie o byciu astronautą, lekarzem, nauczycielem czy nawet superbohaterem, wizje te kształtują małe osobowości i inspirują do działania.

Dla niektórych dziecięce marzenia stają się rzeczywistością, gdy dorastają. Dla innych to inspiracja do odkrywania nowych pasji i zainteresowań.

Dzieciństwo to magiczny czas pełen marzeń i wyobrażeń o przyszłości. Gdy dzieci stają się coraz bardziej świadome siebie i swoich zainteresowań, zaczynają snuć plany zawodowe, a prowadzone rozmowy o tym, co chcą robić w przyszłości, zaczynają być bardziej konkretne.

Kontynuujemy cykl zajęć związanych z poznawaniem zawodów. Tym razem postanowiliśmy przekazać naszym przedszkolakom kilka informacji o fascynującym zawodzie naukowca.

Rozpoczęliśmy naszą przygodę od rozmowy o tym, czym zajmuje się naukowiec. Dzieci dowiedziały się, że naukowcy badają świat, zadają pytania i szukają odpowiedzi, aby lepiej zrozumieć, jak działa wszystko wokół nas. Zadanych zostało wiele ciekawych pytań, aby dowiedzieć się więcej o jego pracy i przekonać się, że naukowcy to prawdziwi bohaterowie, którzy codziennie poszukują nowych tajemnic naszego świata. Wyjątkowe prace artystyczne stworzone przez naszych przedszkolaków były zakończeniem naszych zajęć.

Następnie przyszedł czas na praktykę! Mali naukowcy eksperymentowali z prostymi doświadczeniami naukowymi. Oglądając reakcje chemiczne, obserwując, jak woda zmienia kształt czy tworząc tęczowe bańki mydlane, dzieci miały okazję do nauki poprzez zabawę!

To była niesamowita przygoda edukacyjna, która doprowadziła dzieciaki do jeszcze większej chęci poznawania nowych zawodów, o których dowiemy się podczas kolejnych zajęć. W ten sposób pomagamy im znaleźć drogę do realizacji ich pasji i marzeń niezależnie od tego, jakie będą.

Data: 27.02.2024