Sadzimy papryczkę

Ostatnio przeżyliśmy prawdziwą przygodę! W Nibylandii wiosna zawitała wcześniej niż się spodziewaliśmy, a my nie mogliśmy się powstrzymać przed jej powitaniem. Wiecie, co zrobiliśmy? Sadziliśmy nasionka papryki!

Wyobraźcie sobie następujący scenariusz: dzieci odpoczywają przy stolikach w oczekiwaniu na kolejne zajęcia, aż tu nagle pojawiają się przed nimi worki pełne ziemi, które posłużą nam do wysiewu nasionek papryki. Fantazjowaliśmy sobie, jak będą rosły oraz jakie pyszne i soczyste owoce nam dadzą. Lecz najważniejsze było to, że nasze przedszkolaki mogli swobodnie buszować w ziemi, szukając najlepszych miejsc do zasadzenia naszych małych nasionek.

Teraz codziennie będziemy przyglądać się naszym roślinkom, czekać na ich pierwsze zielone listki i patrzeć, jak rosną. A gdy przyjdzie czas na ich rozsadę, dzieci otrzymają malutką doniczkę swojej sadzonki, o którą będą w swoich domach dbać, aż dorosną do całkiem sporych rozmiarów.

Zdradźcie nam, jakie poczyniliście już działania w swoich ogrodach, szklarniach czy na balkonowych parapetach, przybliżające Was do rozpoczęcia sezonu zbiorów?

Data: 12.03.2024