Świąteczne warsztaty w Muzeum Dawnych Technik Garncarskich

Dziś pragniemy Wam opowiedzieć o jakże pasjonującym tygodniu wydarzeń w Nibylandii.

Podczas kilku ostatnich popołudni wspólnie tworzyliśmy magiczną aurę w Muzeum Dawnych Technik Garncarskich (Muzeum Ceramiki w Bolesławcu) przy kawałku gliny z nastrojową ze świąteczną muzyką w tle, uśmiechami i dobrym nastrojem. Mieliśmy ogromną przyjemność zorganizować wyjątkowe warsztaty ceramiczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami tworzyły urocze, gliniane figurki Mikołajów.

Były tyło niezapomniane spotkania, pełne kreatywności i rodzinnej atmosfery.

Zorganizowanie warsztatów było idealnym pomysłem, aby sprawić, że rodzice i dzieci mogą wspólnie spędzić czas, rozwijając przy tym swoje zdolności artystyczne oraz przywołując tym świąteczne oczekiwanie pierwszej gwiazdki

Zostaliśmy przywitani przez utalentowanych instruktorów, którzy opowiedzieli nam o podstawach pracy z gliną i przedstawili plan zajęć. Każde dziecko wraz z rodzicem otrzymało kawałek gliny, narzędzia do lepienia i... czas start! Ręce same zaczęły tworzyć interesujące wzory. Rozpoczęliśmy kształtowanie prawdziwych dzieł sztuki, pełnych uroku i indywidualności.

Efekty spotkania są zaskakujące, a gotowe prace będą do odbioru niebawem w naszym przedszkolu. Staną się one ozdobą każdego domu.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w tym magicznym spotkaniu.

Data: 15.12.2023