Świętujemy Dzień Leśnika

Świętujemy Dzień Leśnika!

W słonecznej aurze chłonąc witaminkę D, wybraliśmy się z tej okazji do lasu na przechadzkę odkrywając nowe ścieżki oraz zajrzeliśmy do naszej Leśnej Bazy, aby sprawdzić stan naszych roślinek, którymi się opiekujemy. Nie bez powodu rozpoczęliśmy działania w naszym małym ogrodzie. Inicjatywa ta sprzyja wypracowaniu w przedszkolakach odpowiedzialności i dbania o nasze środowisko. Uczestniczenie w organizowanych na miejscu zabawach edukacyjnych pozwoliło odkrywać im tajemnice przyrody, uczyć się o istotności zachowania równowagi ekosystemów, a także ukształtowało w przedszkolakach szacunek i troskę o jej walory.

Kontakt z otaczającą przyrodą, który uwielbiają nasi podopieczni, stymuluje dziecięcą ciekawość, a aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na równowagę psychiczną dając każdemu ukojenie, odpoczynek od natłoku wiadomości oraz błogi nastrój.

Dzieci zbadały dziś każdy zakątek leśnej przestrzeni, w której się znajdowaliśmy dając upust swojej niekończącej się energii. Nie obyło się też bez skarbów w drodze powrotnej. Pozbieraliśmy kilka pięknych szyszek i gałązek, które na pewno wykorzystamy do twórczych zabaw i prac plastycznych.

Data: 05.04.2024