Szkolenie - Łowcy Wyrazów

Z przyjemnością informujemy, że kadra przedszkola miała okazję uczestniczyć w szkoleniu z metody nauki czytania Łowcy Wyrazów. Spotkanie odbyło się w sobotę, 17 czerwca 2023 roku, a nasze przedszkole miało zaszczyt gościć Agatę Cimoch oraz Katarzynę Wilczewską, które przeprowadziły szkolenie.

Wraz z nauczycielami z dwóch naszych przedszkoli, Szkoły Podstawowej Bolesławiecka Akademia Dobrej Edukacji oraz ze Szkoły Specjalnej z Bolesławca, mieliśmy okazję zgłębić metodykę Łowców Wyrazów.

"Ta metoda oparta jest na przekonaniu, że czytanie i pisanie to rodzaj szyfru, w którym słowa zamieniają się w dźwięki, a dźwięki w znaki. Dzieci muszą nauczyć się rozpoznawać ten szyfr i umieć go używać. Aby ułatwić naszym podopiecznym naukę czytania, stosujemy prosty, a zarazem unikatowy system oparty na nauczaniu polisensorycznym. Nasze pomoce dydaktyczne są wytwarzane w Polsce, a nasza siedziba mieści się w przepięknym Supraślu, który jest perełką Podlasia. Metoda Łowców Wyrazów cieszy się rekomendacją nauczycieli, logopedów i terapeutów. Dodatkowo, do naszego podstawowego zestawu First Aid Kit – Pierwsza Pomoc w nauce czytania, oferujemy produkty uzupełniające, takie jak rebusy, krzyżówki i gry do zabawy dla całej rodziny." - piszą na swojej stronie twórczynie metody.

W naszym przedszkolu wiemy, że dzieci uwielbiają zabawę. Dlatego też wprowadzamy elementy interaktywne, takie jak kolorowe Kostki Sylabowe, które wydają dźwięki. Nasze przedszkolaki uwielbiają śpiewać Piosenki Sylabowe i bawić się w poszukiwaczy sylab na Macie Sylabowej.

Wierzymy, że dzięki zastosowaniu metody Łowców Wyrazów dzieci będą miały większą radość z nauki czytania i rozwijać swoje umiejętności w sposób angażujący wiele zmysłów. Jesteśmy dumni z udziału naszej kadry w szkoleniu i jesteśmy pewni, że przyczyni się to do jeszcze lepszego rozwoju naszych przedszkolaków.

Zapraszamy do zapoznania się z tą innowacyjną metodą nauki czytania i do odkrywania wspaniałych możliwości, jakie daje metoda Łowców Wyrazów.

A my cieszymy się, że możemy wdrażać kolejną innowację pedagogiczną w naszych placówkach i, że udało nam się zachęcić inne placówki do udziału w szkoleniu :)

Data: 17.06.2023