Wakacje w Nibylandii

Wakacje w naszym przedszkolu trwają w najlepsze, a my bawimy się na całego. Codziennie czeka na nas mnóstwo atrakcji. Naszych przedszkolaków widzimy każdego dnia z uśmiechem od ucha do ucha, gdy rozpoczynamy dzień wspólną zabawą, wypełniając Nibylandię radosnym śmiechem i słońcem.
Ciekawi Was, co takiego mamy na myśli? Już przekazujemy! Otóż jesteśmy ciągle czymś zajęci - zabawą na placu zabaw, wędrówkami organizowanymi w ramach Liga Ochrony Przyrody kreatywnymi warsztatami plastycznymi, wesołymi wycieczkami autokarem w te bardziej odległe tereny, a pomiędzy wspomniane czynności wplątujemy kilka chwil na łamigłówki i zagadki matematyczne, o które dzieci same się upominają. Nie sądziliśmy, że tak bardzo będą tęsknić za zajęciami prowadzonymi w naszych placówkach w czasie wakacji.
A wracając do tematu wycieczek, ostatnio udaliśmy się w przeróżne miejsca, dostosowując szalki do możliwości tych małych i tych większych nóżek. Najstarsze grupy dzielnie pokonały trasę prowadzącą do Świętego Jeziora, przemierzając prawie ośmiokilometrową trasę leśnymi ścieżkami i zdobywając przy tym odznaki Siedmiomilowych Butów oraz Tropiciela Przyrody. Natomiast grupa Piotrusia Pana za swój cel podróży obrała wejście na Zamek Grodziec. Wspinaczka nie trwała zbyt długo, a zwiedzanie zamku wynagrodziło wszystkie trudy. W każdej z grup słychać było głośne śmiechy i ekscytację z napotkanych leśnych zwierzątek. Uwielbiamy tego typu rozrywki w naszym przedszkolu!
Podobnych przygód spodziewamy się już niedługo. Zastanawiamy się, w jaki sposób Wy spędzacie wakacje? Aktywnie czy bardziej plażowe wylegiwanie się w słoneczku? Chętnie poznamy Wasze plany. Będzie nam też bardzo miło, jeżeli polubicie nasze poczynania!
Data: 11.07.2024