Wizyta w Nadleśnictwie

Kim chciałabyś/chciałbyś zostać w przyszłości?

Tym razem nasze przedszkolaki poznały zawód leśnika. W tym celu udaliśmy się do Nadleśnictwa Bolesławiec, gdzie spotkaliśmy się z osobami zajmującymi się nadzorem i ochroną lasu. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób leśnik dba o tereny leśne, na czym polega hodowla w szkółce młodych sadzonek drzew, jakie zwierzęta leśne są najczęściej spotykane w naszym regionie oraz jak ważnym elementem pracy leśnika jest cykliczne liczenie zwierzyny zamieszkującej lasy państwowe. W trakcie spotkania dzieciom została zaprezentowana sylwetka wilka, którego mogły zobaczyć w całej okazałości. Nasze przedszkolaki usłyszały również o akcji sadzenia drzew, które są organizowane przez Nadleśnictwo, aby z biegiem czasu las powiększał się na rzecz przyszłych pokoleń. Jako sympatycy spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród drzew mamy nadzieję, że pewnego dnia dołączymy także i my do tego typu wydarzenia.

Spotkanie w Nadleśnictwie było nie tylko okazją do poznania zawodu leśnika, ale także wręczeniem laurek własnoręcznie przygotowanych przez naszych przedszkolaków z okazji ostatnio obchodzonego w Nibylandii Dnia Leśnika, które świadczyło o uhonorowaniu ich zaangażowania w dbanie o istniejącą dziką przyrodę. Las odwiedzamy bardzo często, a dzięki pracy leśników możemy spacerować uporządkowanymi ścieżkami ciesząc się panującą zielenią i zebranymi skarbami w postaci szyszek, liści, interesujących patyczków. A wiosną będzie ich jeszcze więcej.

Data: 17.04.2024