Wycieczka do kwiaciarni

Kim chciałabyś/chciałbyś zostać w przyszłości?
Dziś kolejny etap poszukiwań fascynujących zawodów, które cyklicznie przedstawiamy naszym przedszkolakom. Ostatnio poznaliśmy zawód florysty. Dzięki uprzejmości Kwieciarnia nasi podopieczni mieli możliwość poznania wykonywanej pracy w rzeczywistości. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat roślin i różnych gatunków kwiatów, jak również poznały proces ich wzrostu i pielęgnacji, który jest podstawą posiadania zdrowej sadzonki cieszącej nasze oczy.
Zwiedziliśmy miejsce wypełnione kolorowymi kwiatami i świecącymi drobiazgami z wielkim zainteresowaniem. Lecz najważniejszą atrakcją wizyty było przyglądanie się sprawnemu tworzeniu bukietu kwiatów. Nasze przedszkolaki były wręcz oczarowane!
Na zakończeniu wizyty miłą niespodzianką było wręczenie każdemu przedszkolakowi przez Panie florystki pamiątkowych mini bukiecików, będące wspomnieniem z wizyty w kwiaciarni. Zachwyt widoczny na twarzach dzieci był nie do opisania.
Odwiedziny te dostarczyły dzieciom wspaniałych wrażeń oraz rozbudziły ich zainteresowanie florystyką jako potencjalną pasją lub zawodem w przyszłości, a my słyszeliśmy też kilka deklaracji o planach paru przedszkolaków widzących swoją pracę zawodową właśnie przy dużej ilości kwiatów!
Data: 30.04.2024