Wyjście do kina Dzielnych Piratów

Bajki uwielbiają wszystkie dzieci!

Pragniemy podzielić się z Wami radosną chwilą i opowiedzieć o dzisiejszym przedpołudniu, w trakcie którego nasze przedszkolaki wyruszyły na niezapomnianą wycieczkę do kina, gdzie czekał na nich magiczny seans filmowy pełen przygód i śmiechu.

"Pettson i Findus- mały kłopot, wielka przyjaźń" to historia o sympatycznym Pettsonie mieszkającym w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Pewnego razu pod jego dach trafia niesforny Findus – pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Krnąbrny kocur przewraca życie Pettsona do góry nogami, a jego codzienność wypełnia się gwarem i przygodami, a szaleństwa Findusa to niemałe wyzwanie dla spokojnego Pettsona. Zaprezentowana bajka pokazała dzieciom, że przyjaźń to bardzo ważny element życia, a gdy spotka się ją w nieoczekiwanych warunkach, może umilić samotne chwile. Często nasza kadra pedagogiczna staje się obserwatorem przedszkolnych przyjaźni, które zawiązane dawno temu trwają niezmiennie do dziś.

Kino to nie tylko miejsce, w którym oglądamy filmy - to również świetna okazja do rozwijania wyobraźni i rozmawiania o tym, co widzimy na ekranie. Seanse filmowe to udana zabawa i pomysł na spędzenie czasu z bliskimi, lecz częste i długotrwałe przyglądanie się ekranom może powodować zmęczenie wzroku, problemy z koncentracją czy zaburzać rytm snu. Dlatego też rekomendujemy, aby czas przed ekranem był redukowany, a w jego miejsce wprowadzić aktywność fizyczną, zabawę na świeżym powietrzu i rozwijanie zainteresowań dzieci w różnych obszarach.

Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym przedszkolakom pozytywnych doświadczeń, jak dzisiejsza wizyta w kinie, jednocześnie dbając o ich zdrowy rozwój!

Data: 15.11.2023