Występy artystyczne na zielonej trawce

Jak zauważyliście, od zawsze jesteśmy miłośnikami przebywania na świeżym powietrzu. Z tego powodu postanowiliśmy zorganizować koncert przy współpracy z Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu właśnie na polance na placu zabaw przy ul. Łukasiewicza.
Wykorzystaliśmy idealną pogodę i rozścieliliśmy kocyki na trawce, aby oddać się dźwiękom muzyki wśród drzew. Panujący klimat był niesamowity. Wsłuchiwaliśmy się w piękne dźwięki akordeonu, wiolonczeli i innych instrumentów z wielkim zaciekawieniem. Melodyjne kompozycje w wykonaniu nauczycieli i uczniów szkoły muzycznej obudziły w naszych przedszkolakach chęć do stworzenia interesujących prac plastycznych przedstawiających widziane instrumenty.
Zobaczcie sami, ile serca dzieci włożyły w swoje dzieła!
Poza koncertem udało nam się także zorganizować razem z Blaszany Bębenek teatrzyk na świeżym powietrzu, który jak się spodziewaliśmy zaciekawił również przechodniów odwiedzających wspomniany wcześniej plac zabaw. Dzieci uwielbiają proponowane przedstawienia pełne zaskakujących rozmów i niespodziewanych zwrotów akcji. Miło było znów powrócić do czarujących historii opowiedzianych w wyjątkowy sposób przez aktorów Blaszanego Bębenka.
Dziękujemy wszystkim za swoje zaangażowanie, które nasze przedszkolaki dostrzegają w każdym calu.
Data: 20.05.2024