tyDZIEŃ DZIECKA

W poniedziałkowy poranek, tuż po pojawieniu się dzieci w swoich salach, rozpoczęliśmy tyDZIEŃ Dziecka w Nibylandii, do którego tak pieczołowicie się przygotowywaliśmy. To aż 5 dni atrakcji dla naszych wspaniałych przedszkolaków, a to wszystko po to, aby celebrować beztroską, dziecięcą radość małych pociech, będące niesamowicie ważnymi osobowościami w życiu przedszkola. Zapraszamy Was do krótkiej relacji fascynującego tygodnia pełnego niespodzianek.
Tak więc tyDZIEŃ DZIECKA w Nibylandii rozpoczęliśmy pysznymi lodami- o smaku mango i wanilii, a decyzję w kwestii wyboru pozostawiliśmy dzieciom.
W naszym harmonogramie pojawiły również się harce w dmuchanym zamkach, rozstawione specjalnie dla naszych podopiecznych na polanie placu zabaw przy ul. Łukasiewicza. Mnóstwo śmiechu i zadziwiających wygibasów ujrzanych tego dnia było nie do zliczenia.
Następnie przyszedł czas, w którym to do naszych placówek przybyło Mobilne Planetarium, gdzie zachwyt każdego młodego człowieka znajdującego się na sali powodował jedynie pozytywne emocje. Miło nam było widzieć radość, jaką sprawiliśmy naszym przedszkolakom wiedząc przy tym, że wśród nich znajduje się spora część zainteresowanych tematem kosmosu. Uwierzcie nam, że znają one odpowiedź na każde zadane pytanie z tej dziedziny!
Czwartkowe przedpołudnie było niespodzianką specjalnie dedykowaną swoim podopiecznym w grupie od Pań prowadzących codzienne zajęcia. Wiemy, że przygotowania te niosły ze sobą kilka trudności, bowiem utrzymanie w tajemnicy zaplanowanych zabaw czy przystrojenie sali wiązało się z niemałym wysiłkiem. Tym bardziej pragniemy w imieniu dzieciaczków podziękować wszystkim Paniom za starania i chęci sprawienia uśmiechu na twarzy swoich podopiecznych.
Kończąc tydzień pełen wrażeń postanowiliśmy zorganizować leśną przygodę. Wybraliśmy się do lasu w wyjątkowo soczystym kolorze zieleni, aby odetchnąć i nabrać energii. Nasze przedszkolaki nie poprzestały na spacerku i podziwianiu widoków. Przygotowaliśmy specjalnie pojemniczki do obserwacji znalezionych owadów, gąsienic czy ślimaczków, które zaraz po wnikliwym obejrzeniu ich z bliska, wypuściliśmy w bezpieczne dla nich miejsce do dalszego pełzania. Ale, ale! Postanowiliśmy także zorganizować w lesie grę podchody, którą zapewne każdy z nas pamięta jako zabawę pełną strzałek, pozostawionych śladów i zagadek do rozwiązania. Tak też było w przypadku dzieci z najstarszych grup- Kapitana Haka i Dzielnych Piratów, dziarsko kroczących leśnymi ścieżkami. A pod koniec wyprawy czekały na nich pieczone kiełbaski.
Mamy nadzieję, że ten tydzień sprawił Waszym pociechom moc niezapomnianych przeżyć, które pozostaną w pamięci na długi czas.
Dziękujemy za pomoc Blaszany Bębenek oraz Fabryka Uśmiechu w przygotowaniu ważnego wydarzenia zorganizowanego w Nibylandii. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i włożone serce w Waszą pracę, którą doceniamy my i nasze zadowolone przedszkolaki! Serdeczne dziękuję i….. do następnego!
Data: 07.06.2024