« Powrót

„Wiele nie mamy – ale wiemy, że są inni, którzy naszej pomocy potrzebują. Pokazując dzieciom, że można i należy się dzielić, pokazujemy, jacy jesteśmy naprawdę”. :)

Od 25.11-6.12.2013 r. nasze przedszkole we współpracy z Towarzystwem NASZ DOM bierze udział w ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA – prosimy w tym czasie o przynoszenie do przedszkola monet 1 gr, 2 gr, 5 gr itd.

Tradycyjnie patronat nad akcją objęła Minister Edukacji Narodowej, Pani Krystyna Szumilas. Akcja „Góra Grosza” odbywa się w szkołach wszystkich typów na terenie całej Polski w dniach: od 25 listopada do 6 grudnia br. 
W szkołach w tym czasie uczniowie wraz z nauczycielami zorganizują zbiórkę drobnych monet (od 1 gr do 50 gr). Po sporządzeniu protokołu zapakowane odpowiednio monety zostaną przesłane za pośrednictwem UPS (przesyłki są bezpłatne) do firmy przeliczeniowej, a następnie przewiezione do banku. Liczymy, że znowu usypiemy Górę Grosza z ponad 250 ton monet.
 
Zebrane środki zostaną wykorzystane, tak jak w latach poprzednich, na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze. 
 
Akcja, organizowana jest już po raz czternasty, jest jedną z największych akcji społecznych w Polsce. Dotychczas zebraliśmy ponad 24 miliony złotych. Tylko w ubiegłym roku uczniowie z ponad 10 tys. szkół z całej Polski zebrali 250 ton drobnych monet o wartości ponad 2,8 miliona złotych. 
Każda ze szkół, biorących udział w akcji otrzymuje dyplom, a te, które uzbierają najwięcej pieniędzy, dodatkowo nagrody. 
 
 

Więcej o akcji

 
Copyright © 2013 Nibylandia • 1029261 odwiedzin Reset.pro