« Powrót

 

Dnia 17maja, w Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu, odbyła się „V OLIMPIADA BEZPIECZNEGO MALUCHA” organizowana w ramach projektu „Bezpieczny Bolesławiec”. Skierowana była do dzieci z przedszkoli na terenie naszego miasta – grupy pięciolatków, aby kształtować i utrwalać wśród nich właściwe zachowania. Wykazanie się wiedzą na temat zasad ruchu drogowego oraz zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym połączone było z zabawą i aktywnością fizyczną dzieci. 
Przedszkolaki z grupy Kapitana Haka również stanęły do sportowych zmagań. „Nibylandię” reprezentowali: Emilia, Aneta, Sandra, Martyna oraz Kuba S., Maksymilian, Oliwier, Grzegorz, Michał i Mateusz. Reszta pięciolatków miała równie ważne zadanie – głośno i radośnie kibicowali i wspierali swoją drużynę.
Dla małych sportowców przygotowano wiele dyscyplin, z którymi musieli się zmierzyć: Bieg samochodowy (slalom), Mądra segregacja, Dobra apteczka, Gaszenie pożaru. Było walecznie, ale i wesoło. 
Nasze pięciolatki w każdej konkurencji dały sobie doskonale radę. Choć była to ich pierwsza taka przygoda - odważnie, z uśmiechem na ustach podejmowali wyzwania. Panie były z nich bardzo dumne! Wróciły do przedszkola z nagrodami i kolejnym dyplomem za swoje osiągnięcia. Gratulujemy!
 
 

ZDJĘCIA Z OLIMPIADY

Copyright © 2013 Nibylandia • 1028936 odwiedzin Reset.pro