« Powrót

„Trop piękno przyrody i chroń je” tymi słowami dzieci z Przedszkola Niepublicznego Nibylandia jako pierwsze w rejonie jeleniogórskim zostały członkami Stowarzyszenia Ligi Ochrony Przyrody.

W piątkowy poranek 5.04.2019 r.  w Nadleśnictwie w  Bolesławcu przy udziale:

- kadry Przedszkola Niepublicznego Nibylandia;

- prezesa oddziału LOP Bolesławiec Pana Czesława Szmeltera,

- przedstawiciela Nadleśnictwa -  Pani Anny Makielskiej,

odbyło się uroczyste pasowanie przedszkolaków z Nibylandii na członków Ligi Ochrony Przyrody. Dzieci po krótkim wykładzie na temat ochrony środowiska, dostały legitymacje członkowskie. Będą również miały przygotowane zadania do realizacji, dzięki którym będą mogły zdobyć odznaki Tropiciela Przyrody.  Przy okazji pasowania dzieci, kadra i rodzice wręczyli kwiaty z okazji dnia leśnika i drzewiarza.

Liga Ochrony Przyrody jest stowarzyszeniem działającym na terytorium całego kraju, posiada status pożytku publicznego. Została założona w 1928 roku. Celem działania LOP jest ochrona przyrody, realizowana w różnorodnych działaniach. Jednym z głównych celów jest kształtowanie właściwych postaw człowieka względem przyrody, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

W ramach autorskiego projektu Przedszkola Niepublicznego Nibylandia NIBYLAS razem z Ligą Ochrony Przyrody oraz Nadleśnictwem Bolesławiec dzieci będą uczestniczyć w wycieczkach oraz edukacyjnych spotkaniach ze specjalistami w dziedzinie ochrony przyrody  w Nadleśnictwie Bolesławiec.

Celem tej inicjatywy jest pokazanie dzieciom bogactwa, piękna i znaczenia przyrody, budzenie jej umiłowania i poszanowania, szerzenie zrozumienia celów ochrony przyrody i środowiska oraz problemów i zagrożeń.

 

 

Copyright © 2013 Nibylandia • 1049232 odwiedzin Reset.pro