Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców oraz rozpoznając potrzeby w naszej codziennej pracy od lutego 2016 roku w naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia warsztatowe dla Rodziców, polegające na comiesięcznych spotkaniach z psychologiem przedszkolnym - Panią Dominiką Abramowicz. Każda sesja trwa 2,5 h, w trakcie której pracujemy nad różnymi kwestiami takimi jak:

POWTÓRKA CYKLU I:

• Jak pomóc dzieciom w radzeniu sobie z własnymi uczuciami – 18.02.2017 – godz. 9:00-11:30;
  • Zachęcanie do współpracy – metody motywowania dzieci (termin wkrótce);
  • Zamiast karania – jak uczyć dzieci granic (termin wkrótce);
  • Pochwały – jak ich umiejętnie używać (termin wkrótce);
  • Jak wspierać samodzielność dzieci (termin wkrótce);
  • Uwalnianie dzieci od grania ról (termin wkrótce).

CYKL II:

• Moje zasoby jako rodzica - 18.02.2017 – godz. 11:45-14:15,
  • Komunikacja w rodzinie - (termin wkrótce);
  • Rusztowanie, czyli budujemy fundament pod wszechstronny rozwój dziecka (termin wkrótce);
  • Wychowujemy niezależnego człowieka, czyli blokowanie lub wzrost (termin wkrótce);
  • Przez co tracę grunt pod nogami, czyli jak  oswoić lęk (termin wkrótce);
  • Czy umiem być zrelaksowanym rodzicem, czyli nauka relaksacji (termin wkrótce);

Warsztaty pomagają:

• poznać praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dzieckiem,
  • lepiej rozumieć emocje dziecka,
  • polepszyć współpracę z dzieckiem,
  • efektywniej stosować sztukę karania i nagradzania,
  • nauczyć się dojrzałego i satysfakcjonującego rodzicielstwa.

Podczas zajęć wszyscy uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami oraz zdobywają umiejętności, które pozwolają radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych sytuacjach związanych z wychowywaniem dziecka.

SKRYPT Z PIERWSZYCH ZAJĘĆ

SKRYPT Z DRUGICH ZAJĘĆ